Leczenie alkoholizmu Andrychów

Uzależnienie od alkoholu jest jedną z najczęstszych chorób, które przyczyniają się do zmniejszenia aktywności umysłowej, degradacji pacjenta, przejawów chorób fizycznych i psychicznych, a ostatecznie do przedwczesnej śmierci.

Leczenie uzależnienia od alkoholu w Andrychowie

Dziś leczenie alkoholem można zastosować na każdym etapie. Jeśli zauważysz u siebie lub swoich bliskich objawy uzależnienia. Wtedy powinieneś natychmiast skontaktować się ze specjalistą w celu uzyskania pomocy. Leczenie uzależnienia od alkoholu prowadzone jest z uwzględnieniem stopnia zaawansowania choroby. Najskuteczniejsze terapie stosowane są w ośrodkach leczenia uzależnień. Placówka Dezyderata w Rabce - Zdroju pomaga wyleczyć chorobę na każdym etapie, dzięki nowoczesnym metodom leczenia, sprzętowi, indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta i oczywiście doświadczonym terapeutom. Pacjentom z Andrychowa dla ich wygody, ośrodek zapewnia transport do kliniki.

Skuteczna terapia alkoholowa w Andrychowie

Istnieją trzy etapy rozwoju alkoholizmu. W pierwszym etapie rozwija się uzależnienie na poziomie psychologicznym. Napoje alkoholowe stosowane są w formie odprężających środków antystresowych, do rozrywki. Leczenie alkoholizmu w tym przypadku jest łatwiejsze i szybsze. Jednak ważne jest, aby odwiedzić lekarza na czas. Drugi etap charakteryzuje się objawami kaca i odstawienia. W takim przypadku leczenie pacjentów z alkoholizmem zaleca się prowadzić w trybie stacjonarnym pod nadzorem lekarzy. W trzecim stadium choroby alkoholizmem dotknięte są wszystkie narządy ciała. Dana osoba całkowicie się degraduje. Leczenie i rehabilitacja alkoholizmu trwa długo przy użyciu leków i terapii psychologicznej.

Aby powstrzymać uzależnienie od alkoholu, musisz sam przyznać się do swojego problemu i poszukać pomocy. Dopiero gdy zdasz sobie sprawę, z uzależnienia, kuracja nie tylko będzie skuteczna, ale także da oczekiwany efekt.

POMOŻEMY TOBIE LUB TWOJEJ BLISKIEJ OSOBIE - NIE CZEKAJ, ZADZWOŃ 574 271 441

Leczenie alkoholizmu Andrychów

Leczenie alkoholizmu w Andrychowie - jak przebiega terapia?

Istnieją różne metody leczenia. Metoda leczenia. Jedna z metod polega na stosowaniu specjalnych leków, które tłumią głód alkoholu i pomagają radzić sobie z objawami odstawienia. Metoda psychologiczna pomaga radzić sobie z głodem alkoholu bez użycia leków lub zabiegów fizycznych. Detoksykacja polega na stosowaniu nowoczesnych leków do usuwania toksycznych substancji z organizmu. Nowoczesny sprzęt pozwala na przeprowadzanie zabiegów leczenia przy zachowaniu bezpieczeństwa.

Objawy alkoholizmu

Alkoholizm, jak każda inna choroba, nie rozwija się natychmiast, ale etapami. Etapy uzależnienia od alkoholu charakteryzują się stopniowym wzrostem chęci picia, niemożnością kontrolowania swoich działań i odpowiedniego postrzegania tego, co się dzieje. Przebieg choroby jest w przybliżeniu taki sam zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, chociaż różni się nieznacznie nasileniem. A metody leczenia zależą nie tylko od płci, ale także od stanu psychicznego pacjenta i etapu uzależnienia, na którym się znajduje. Współczesna medycyna dzieli chorobę na trzy główne etapy. Mimo postępującego i praktycznie nieuleczalnego trzeciego etapu, lekarze czasami wyróżniają, czwartą kategorię.

Każdy etap takiej zależności charakteryzuje się własnymi objawami i oznakami. I ma inny wpływ na zdrowie pacjenta. Znajomość tych objawów pozwala samemu pacjentowi lub jego bliskim zareagować w odpowiednim czasie na to, co się dzieje i zwrócić się do specjalistów w celu leczenia alkoholizmu. Praktycznie już w drugim stadium choroby alkoholik nie jest w stanie samodzielnie przestać pić.

Skutki choroby alkoholowej

Pierwszą oznaką alkoholizmu jest stopniowy wzrost ilości spożywanego alkoholu. Dana osoba wymyśla nowe powody do picia – od zakupu nowej rzeczy do końca tygodnia pracy. Na tym samym etapie osoba przestaje kontrolować swoje działania. Rano następnego dnia dana osoba źle się czuje - ale nadal nie ma ochoty na upijanie się w celu złagodzenia bólu głowy. Czas trwania etapu wynosi kilka lat, w zależności od ilości spożywanego alkoholu i stanu zdrowia.

Jeśli nie poświęcono należytej uwagi początkowemu etapowi uzależnienia od alkoholu, zaczyna się drugi etap alkoholizmu, na który cierpi większość pacjentów w ośrodkach leczenia uzależnień. Etap charakteryzuje się zwiększoną odpornością na alkohol, dzięki czemu jego dawka jest stopniowo zwiększana. Osoba może wypić co najmniej 0,5 litra, a nawet więcej wódki lub innych mocnych napojów dziennie. Innym objawem początku drugiego etapu są objawy odstawienia - lub kaca. Osoba odczuwa chęć upicia się, przyjmując nową dawkę alkoholu rano. Stopniowo dawka wzrasta i pojawia się stan pijaństwa, trwający przez kilka dni.

Odwyk alkoholowy Andrychowie

Nie jest łatwo wyleczyć trzeci etap alkoholizmu. Aby poprawić skuteczność terapii, pacjenci trafiają do poradni, gdzie mają zapewnioną pomoc psychologiczną. Szansę na wyzdrowienie gwarantuje tylko całkowita rezygnacja ze spożywania alkoholu. Niektóre techniki są podobne do tych stosowanych w leczeniu drugiego etapu - detoksykacja, leki, pomoc psychologiczna. Jako dodatkowe środki stosuje się kodowanie lub hipnozę.

Leczenie wymaga maksymalnego czasu trwania remisji - okresu, w którym alkoholik nie powinien pić alkoholu. A ponieważ na tym etapie choroby osoba nie będzie już w stanie samodzielnie się powstrzymać, nie może obejść się bez wsparcia ze strony przyjaciół i krewnych.