Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Detoks alkoholowy Andrychów

Już dawno lekarze uznali alkoholizm za chorobę przewlekłą, postępującą i bardzo trudną do leczenia. Jak każda choroba, ma kilka (trzy) etapów rozwoju. Alkoholizm to uporczywe uzależnienie psychiki i ciała od napojów alkoholowych.

Jak przebiega detoks alkoholowy?

Detoksykacja jest zabiegiem koniecznym, zwłaszcza w zaawansowanej chorobie alkoholowej. Przy regularnym ciężkim zatruciu dochodzi do zajęcia ośrodkowego układu nerwowego, co powoduje napady padaczkowe, halucynacje, stany urojeniowe, „delirium tremens”. Alkohol wpływa to na wątrobę, mózg, układ sercowo-naczyniowy, w wyniku czego rozwija się zapalenie wątroby, ceroza, encefalopatia, a u pacjentów z cukrzycą i nadciśnieniem zatrucie alkoholem wywołuje śpiączkę lub udar. W każdym razie konieczne jest pilne pozbycie się trucizny i detoksykacja organizmu po alkoholu.

Aby oczyścić cały organizm, a także wątrobę i nerki, które bardziej niż inne narządy cierpią z powodu rozkładu alkoholu, dużą wagę przywiązuje się do detoksykacji. Klinika leczenia uzależnień Dezyderata w Rabce – Zdrój stosuje specjalny program, który zapewnia kompleksowe leczenie różnymi lekami. Z łatwością usuwają toksyczne produkty rozkładu alkoholu i blokują receptory odpowiedzialne za „głód” alkoholu. Jednocześnie detoksykacja alkoholowa obejmuje leczenie lekami przeciwdepresyjnymi i uspokajającymi w celu ustabilizowania stanu psychicznego pacjenta i przezwyciężenia objawów odstawienia. Dla wygody pacjentów ośrodek zapewnia transport z Andrychowa do kliniki.

W ośrodku przeprowadzany jest stacjonarny zabieg detoksykacji organizmu z alkoholu. Stworzono warunki dla pacjentów, w których czują się komfortowo. Wykwalifikowani specjaliści pracują z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Zabieg jest bezbolesny i niezwykle szybki. W leczeniu przewlekłego alkoholizmu detoksykacja jest procesem niezbędnym. Przy pomocy autorskich metod oraz zdobyczy zaawansowanej medycyny i psychologii nie tylko pomaga pozbyć się uzależnienia od alkoholu, ale także daje pacjentowi możliwość adaptacji w społeczeństwie.

Detoks alkoholowy Andrychów

Detoks alkoholowy Andrychów

ZADZWOŃ 574 271 441

Odtruwanie alkoholowe w Andrychowie

Detoksykacja jest zazwyczaj wymagana, kiedy dana osoba osiągnie drugi i trzeci etap choroby. Organizm alkoholika, który przeszedł do drugiego etapu, wymaga ciągłego zwiększania dawki alkoholu, mimo że teraz szybciej się upija. Rezygnując z innych hobby oprócz pijaństwa, dana osoba może przestać pracować, jej zachowanie staje się apatyczne. Taka osoba nie może już samodzielnie poradzić sobie z problemem, bez interwencji bliskich, a potem lekarza.

Pomimo poważniejszych objawów i konsekwencji, leczenie alkoholizmu jest możliwe dla osoby w drugim etapie. Choć wymaga to zastosowania kompleksowej terapii – leczenia awersyjnego, detoksykacji organizmu i profesjonalnej pomocy psychologicznej. Czasami do tej listy dodaje się adaptację społeczną. W procesie leczenia stosuje się szereg leków, które oddziałują na odruchy alkoholika i powodują jego niechęć do picia. Proces detoksykacji przypomina oczyszczanie organizmu w przypadku zatrucia i charakteryzuje się następującymi cechami:

• Eliminacja szkodliwych toksyn z krwi, w tym produktów rozpadu alkoholu etylowego.

• Oczyszczanie komórek wątroby i przewodu pokarmowego.

• Pozbycie się uzależnienia fizjologicznego.

Po detoksykacji pacjent odczuwa jedynie psychologiczny głód alkoholu, z którym pomoże mu poradzić sobie psychoterapeuta. Jednak te techniki są skuteczne tylko wtedy, gdy dana osoba sama przyznaje się do choroby i próbuje się jej pozbyć. Ostatnią metodą jest społeczna adaptacja alkoholika, której efekt również w dużej mierze zależy od zaangażowania pacjenta. Przy pomocy specjalistów były alkoholik adaptuje się do społeczeństwa, nawiązując kontakt z rodziną. Brak chęci na leczenie i wsparcia innych osób powoduje, że ta technika nie pomoże danej osobie.