Detoks alkoholowy Andrychów

Już dawno lekarze uznali alkoholizm za chorobę przewlekłą, postępującą i bardzo trudną do leczenia. Jak każda choroba, ma kilka (trzy) etapów rozwoju. Alkoholizm to uporczywe uzależnienie psychiki i ciała od napojów alkoholowych.

Jak przebiega detoks alkoholowy?

Detoksykacja jest zabiegiem koniecznym, zwłaszcza w zaawansowanej chorobie alkoholowej. Przy regularnym ciężkim zatruciu dochodzi do zajęcia ośrodkowego układu nerwowego, co powoduje napady padaczkowe, halucynacje, stany urojeniowe, „delirium tremens”. Alkohol wpływa to na wątrobę, mózg, układ sercowo-naczyniowy, w wyniku czego rozwija się zapalenie wątroby, ceroza, encefalopatia, a u pacjentów z cukrzycą i nadciśnieniem zatrucie alkoholem wywołuje śpiączkę lub udar. W każdym razie konieczne jest pilne pozbycie się trucizny i detoksykacja organizmu po alkoholu.

Aby oczyścić cały organizm, a także wątrobę i nerki, które bardziej niż inne narządy cierpią z powodu rozkładu alkoholu, dużą wagę przywiązuje się do detoksykacji. Klinika leczenia uzależnień Dezyderata w Rabce – Zdrój stosuje specjalny program, który zapewnia kompleksowe leczenie różnymi lekami. Z łatwością usuwają toksyczne produkty rozkładu alkoholu i blokują receptory odpowiedzialne za „głód” alkoholu. Jednocześnie detoksykacja alkoholowa obejmuje leczenie lekami przeciwdepresyjnymi i uspokajającymi w celu ustabilizowania stanu psychicznego pacjenta i przezwyciężenia objawów odstawienia. Dla wygody pacjentów ośrodek zapewnia transport z Andrychowa do kliniki.

W ośrodku przeprowadzany jest stacjonarny zabieg detoksykacji organizmu z alkoholu. Stworzono warunki dla pacjentów, w których czują się komfortowo. Wykwalifikowani specjaliści pracują z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Zabieg jest bezbolesny i niezwykle szybki. W leczeniu przewlekłego alkoholizmu detoksykacja jest procesem niezbędnym. Przy pomocy autorskich metod oraz zdobyczy zaawansowanej medycyny i psychologii nie tylko pomaga pozbyć się uzależnienia od alkoholu, ale także daje pacjentowi możliwość adaptacji w społeczeństwie.

Detoks alkoholowy Andrychów

Detoks alkoholowy Andrychów

ZADZWOŃ 574 271 441

Odtruwanie alkoholowe w Andrychowie

Detoksykacja jest zazwyczaj wymagana, kiedy dana osoba osiągnie drugi i trzeci etap choroby. Organizm alkoholika, który przeszedł do drugiego etapu, wymaga ciągłego zwiększania dawki alkoholu, mimo że teraz szybciej się upija. Rezygnując z innych hobby oprócz pijaństwa, dana osoba może przestać pracować, jej zachowanie staje się apatyczne. Taka osoba nie może już samodzielnie poradzić sobie z problemem, bez interwencji bliskich, a potem lekarza.

Pomimo poważniejszych objawów i konsekwencji, leczenie alkoholizmu jest możliwe dla osoby w drugim etapie. Choć wymaga to zastosowania kompleksowej terapii – leczenia awersyjnego, detoksykacji organizmu i profesjonalnej pomocy psychologicznej. Czasami do tej listy dodaje się adaptację społeczną. W procesie leczenia stosuje się szereg leków, które oddziałują na odruchy alkoholika i powodują jego niechęć do picia. Proces detoksykacji przypomina oczyszczanie organizmu w przypadku zatrucia i charakteryzuje się następującymi cechami:

• Eliminacja szkodliwych toksyn z krwi, w tym produktów rozpadu alkoholu etylowego.

• Oczyszczanie komórek wątroby i przewodu pokarmowego.

• Pozbycie się uzależnienia fizjologicznego.

Po detoksykacji pacjent odczuwa jedynie psychologiczny głód alkoholu, z którym pomoże mu poradzić sobie psychoterapeuta. Jednak te techniki są skuteczne tylko wtedy, gdy dana osoba sama przyznaje się do choroby i próbuje się jej pozbyć. Ostatnią metodą jest społeczna adaptacja alkoholika, której efekt również w dużej mierze zależy od zaangażowania pacjenta. Przy pomocy specjalistów były alkoholik adaptuje się do społeczeństwa, nawiązując kontakt z rodziną. Brak chęci na leczenie i wsparcia innych osób powoduje, że ta technika nie pomoże danej osobie.